Główny » Towary » Blockchain.com zapowiada Crypto-Gold inicjatywa

Blockchain.com zapowiada Crypto-Gold inicjatywa

Najnowsza cena

Blockhain.com wtorek ogłosił DGLD, cyfrowy zasób, który reprezentuje fizyczne złoto zablokowane w skarbcu w Szwajcarii-wszystkie zabezpieczone z Blockchain Bitcoin. 

Każdy token DGLD reprezentuje 1/10 uncji Troy złota. Przed utworzeniem nowego tokenu, złoto jest przydzielane i umieszczane w przechowalni. Sieć jest wspierany przez $20 000 000 w zdigitalizowane złoto, i tokeny będą dostępne na Blockchain. com ‘s Exchange, Pit, w tym roku, firma powiedziała. Nie będzie dostępna dla klientów kanadyjskich i amerykańskich. 

System jest zbudowany na platformie CommerceBlock Ocean sidechain, która kryptograficznie zabezpiecza i weryfikuje każdy token w łańcuchu bloków Bitcoin. DGLD jest zbudowany dla nabywców detalicznych i instytucjonalnych złota. Inwestorzy to Coinshares, największy Europejski Menedżer aktywów cyfrowych, oraz MKS (Szwajcaria) SA, przedsiębiorca metali szlachetnych. 

Nowe wino w starej butelce

Choć może się to wydawać nowym pomysłem, “cyfrowe złoto” jest ogromnym przemysłem. Oto kilka innych wielkich Crypto Cash-for-Gold programów, które idą na świecie. W rzeczywistości, DGLD jest stosunkowo niewielka. 

Paxos, firma krypto znana z tworzenia stablecoins, uruchomiła swój własny złoty stablecoin na początku tego miesiąca. PAX Gold (PAXG) jest regulowany przez nowojorski Departament usług finansowych, jeden z najcięższych regulatorów w USA. To, mówi Paxos, sprawia, że jego oferta “pierwszy regulowany produkt złota.” 

Ale to nie jedyny złoty token z bogatego tła. Perth Mint Gold token (PGMT), nowy token przez 120-letniej mięty, rozpoczęła się pod koniec ubiegłego tygodnia. “Naszym celem jest, aby złoto dostępne dla tylu ludzi w tak wielu miejscach, jak ewentualnie można w najprostszy możliwy sposób,” Perth Mint Chief Executive Officer Richard Hayes powiedział w tym czasie. 

British Royal Mint wziął odwrotne podejście, pracując z Chicago Mercantile Exchange do transakcji Blockchain tokeny zwane Royal Mint Gold (RMG). Podobnie jak DGLD, złoto jest przechowywane w skarbcach kruszców. Ale program został zablokowany w zeszłym roku, jak rządy były, niestety, nie tak uparty dla Bitcoin, ponieważ były one, er, Sztabka. 

Biorąc blask od złota

Być może ruch przewidujący; wspierane przez złoto projekty kryptograficzne, jak to się zmagały, według raportu TheNextWeb, który stwierdził, że dwie trzecie projektów stablecoin, które okazały się niestabilne, zostały poparte złotem. 

Ale Crypto kryptowaluta jest popyt, to po prostu zależy, gdzie patrzysz. Niektórzy badacze islamscy finansów uważają, że krypto nie jest zgodny Shari’ah, ponieważ nie jest wspierany przez aktywa fizyczne, a tym samym jego wartość jest spekulatywny. Zasady Shari’ah nie pozwalają ludziom na zysk z płatności odsetek, a więc krypto jest na cienkim lodzie. W rzeczywistości, to co doprowadziło Egipt Grand mufti-Sheikh Shawki Allam-aby wspierać zakaz handlu Bitcoin w 2017. Zarówno OneGram, jak i HelloGold wydają złote kryptowaluty z tego powodu. Dla każdej monety OneGram, gram złota odbywa się w fizycznym skarbcu. 

Choć Bitcoin-Equals-Gold rozwiązanie działa dla niektórych, inni wolą pit dwóch przeciwko sobie nawzajem: Kiedy Fighter UFC i Kreator Crypto Ben Askren wysłana ankietę do jego zwolenników Twitter 270k-co prawda, być może krypto-miłośników siebie-oni wziąć $10 000 w złoto lub krypto, że nie mógł dotknąć przez dziesięć lat, 50 procent 64 185 wyborców wybrał Bitcoin, i 41 procent głosował za złoto. Być może złoto powinien być powiązany z Bitcoin zamiast.

Comments are closed.