Główny » Brokerzy Forex » Czy Tokenexus jest bezpieczny? Poznajcie nasze opinie!

Czy Tokenexus jest bezpieczny? Poznajcie nasze opinie!

c2c88a87372037b56b1f65752524631c

Decydując się na wybór odpowiedniego brokera kryptowalut w celu zainwestowania swoich funduszy, każdy rozsądny inwestor zamienia się w wybitnego analityka. Przeglądamy dane, sprawdzamy opinie o Tokenexus, porównujemy informacje i rozważamy czynniki ryzyka. W Polsce, temat kryptowalut jest wciąż dość nowy, choć zyskuje rosnące zainteresowanie. Za najpopularniejszą i najpowszechniej skupowaną wirtualną walutę bezapelacyjnie uchodzi Bitcoin. W Internecie na temat brokera Tokenexus przeważają opinie w obcych językach, dlatego wiedzeni dziennikarską ciekawością postanowiliśmy sami sprawdzić, jak to tak naprawdę wygląda w naszym rodzimym markecie. W tym artykule przedstawimy Wam nasze własne przemyślenia i opinie o Tokenexus. 

Co musisz wiedziećInformacje o Tokenexus

Ten internetowy serwis działa w branży już od dobrych kilku lat, podbijając międzynarodowe rynki. Tokenexus współpracuje z jednym z niekwestionowanych liderów w branży: serwisem ShapeShift, szczycącym się nienaganną opinią serwisem tradingowym z siedzibą w Szwajcarii. 

Strona internetowa serwisu jest dostępna w aż pięciu językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i hiszpańskim. Układ strony jest dość prosty i przejrzysty, intuicyjnie przeprowadzi użytkownika przez platformę i wskaże najważniejsze informacje o Tokenexit. Nam szczególnie przypadła do gustu zakładka FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane przez użytkowników pytania. To właśnie tam, oprócz Regulaminu, znajdziecie podstawowe informacje o Tokenexus. Angielska wersja językowa jest bogatsza od polskiej o zakładkę Blog, gdzie znaleźliśmy serię naprawdę ciekawych i przydatnych artykułów zawierających dodatkowe informacje o Tokenexit, najnowsze wieści ze świata inwestycji, a także interesujące porady. Serwis oferuje sprzedaż i zakup kryptowalut, obecnie dostępne są transakcje z udziałem dwóch najbardziej znanych: Bitcoin i Ethereum. Bitcoin to waluta stworzona w 2008 roku, a okoliczności jej powstania są owiane tajemnicą, co też znacznie przyczyniło się do jej popularności. Na chwilę obecną 1 Bitcoin kosztuje ponad 42,5 tys. złotych. Ethereum to druga względem popularności kryptowaluta, powstała na kilka lat po Bitcoin. Konto w serwisie można zasilić na dwa sposoby: za pomocą tradycyjnego transferu bankowego, a także z użyciem karty kredytowej. Użytkownicy serwisu mają do swojej dyspozycji innowacyjny e-portfel, czyli elektroniczny portfel umożliwiający przechowywanie posiadanych kryptowalut. Wypłata kryptowaluty z posiadanego konta na Twój e-portfel trwa do pięciu dni, co w porównaniu z podobnymi serwisami jest raczej standardowym czasem oczekiwania. Taki e-portfel to niezbędnik każdego, kto decyduje się na inwestycję w kryptowaluty, a ten oferowany przez Tokenexus: Crypto Online-Wallet ma kilka naprawdę przydatnych cech:

 – dzięki mobilnej wersji masz szybki i łatwy dostęp do swoich oszczędności w zasięgu swojego smartfona,

 – stały dostęp do balansu konta,

 – przegląd historii transakcji,

– aktualne dane i wykresy analityczne.

Aby założyć konto w serwisie, użytkownik musi być pełnoletni i spełniać kilka dodatkowych wymogów. Jeden użytkownik może otworzyć tylko jedno konto.

Czy Tokenexus oszukuje klientów?

 „Czy broker X (albo Tokenexus) oszukuje klientów” to jedno z najpopularniejszych pytań na forach inwestycyjnych. Chcemy przecież wiedzieć, czy pieniądze, które planujemy zainwestować zostaną wykorzystane w pożądanym przez nas celu, czy też znikną w systemie a my pozostaniemy rozczarowani, oszukani i bez funduszy. Zapewne ucieszy Was informacja, że nie; Tokenexus można znaleźć w kilku ważnych rejestrach, strona posiada ważny certyfikat bezpieczeństwa SSL, dostępne są również najważniejsze dane kontaktowe, łącznie z adresem siedziby głównej w Talinie w Estonii. Partnerstwo z liderami w biznesie też zdecydowanie dobrze świadczy o opinii i pozycji w biznesie. Jeżeli jednak chcecie sami przekonać się co do bezpieczeństwa inwestycji w Tokenexit, poniżej znajdziecie kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę. W razie pytań możecie też skorzystać z dostępnego na stronie formularza kontaktowego.

Krypto oszuści kontra Tokenexus

Jedynie w 2018, łączna suma skradzionych przez krypto oszustów pieniędzy wyniosła ponad miliard dolarów. Stopień ryzyka zależy od wyboru odpowiedniego serwisu. Po czym więc poznać, że dana giełda jest bezpieczna?

  • Zwróć uwagę na to, czy giełda, którą się interesujesz przestrzega zasad polityki AML i KYC. AML – Anti Money Laundering – to polityka mająca na celu przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy, a KYC – Know Your Client – to dodatkowa regulacja wynikająca z tej polityki, w uproszczeniu zasada „znaj swojego klienta”. Wszystkie legalnie działające instytucje finansowe musza przestrzegać zasad tej polityki, a zatem, Tokenexus, aby uniemożliwić oszustom i kryminalistom wprowadzenie do systemu pieniędzy pochodzących z nielegalnych źródeł, kryminalnych przedsięwzięć itp. a także, aby zapobiec ewentualnemu finansowaniu aktów terroryzmu. Co to znaczy dla Ciebie? Oznacza to, że przy rejestracji w Tokenexus zostaniesz poproszony o wykazanie kilku ważnych dokumentów: dowodu osobistego lub paszportu, w celu weryfikacji Twojej tożsamości, a także dokumentu potwierdzającego Twój aktualny adres zamieszkania. Adres zamieszkania możesz potwierdzić wysyłając np. skan rachunku za usługi komunalne, nie starszy niż 3 miesiące, na którym wyraźnie widoczny jest Twój adres oraz Twoje imię i nazwisko. Możesz również zostać poproszony o przesłanie skanu swojej karty kredytowej. Ze względów bezpieczeństwa w tym wypadku należy zasłonić numer CVC i ostatnie cyfry numeru karty.
  • Dwustopniowa rejestracja z dostarczeniem dokumentów wymaganych przez politykę AML i KYC oraz autoryzacja przelewów. W ten sposób Tokenexus zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo Twoim funduszom. Autoryzacja przelewów ma na celu upewnienie się, że to właśnie właściciel konta, a nie osoby trzecie, dokonuje przelewów środków.

W naszej opinii Tokenexus to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z kryptowalutami, szczególnie, jeżeli chcesz zacząć od tych klasycznych: Bitcoin czy Ethereum. Z Tokenexus możesz liczyć na jasno określone warunki i terminy i łatwy dostęp do swoich funduszy dzięki e-portfelowi.

Comments are closed.