Główny » Światowe indeksy » Europejskie akcje: to wszystko oczy na Brexit

Europejskie akcje: to wszystko oczy na Brexit

Europejskie akcje

Główne kierunki

To był mieszany dzień dla europejskich Majors w środę. DAX30 bucked trend, rośnie o 0,32%, podczas gdy EuroStoxx600 i CAC30 spadła o 0,14% i 0,09% odpowiednio.

Główne kierunki nie poczyniły postępów w trakcie negocjacji w sprawie Brexit. Wiadomości o nieporozumieniach w niektórych dziedzinach, w tym w przyszłym handlu, doprowadziły do braku postępów w danym dniu.

Statystyki

To był stosunkowo zajęty dzień w strefie euro kalendarz gospodarczy w środę. Dane gospodarcze obejmowały Włochy i sfinalizowaną wrześniową stopę inflacji w strefie euro oraz sierpniowe dane handlowe w strefie euro.

Według Eurostatu,

 • Roczny wskaźnik inflacji przyszedł na 0,8% we wrześniu, zmiękczania z 1,0% w sierpniu, zgodnie z sfinalizowaną liczb.
 • W 2018 września roczna stopa inflacji wyniosła 2,1%.
 • Cypr (-0,5%), Portugalia (-0,3%), Grecja, Hiszpania i Włochy (0,2%) odnotowano najniższe wskaźniki inflacji.
 • Słowacja zarejestrował najwyższą roczną stopę inflacji na poziomie 3,0%.
 • Najwyższy wkład w roczną stopę inflacji pochodził z usług (0,66 PP), żywności, alkoholu & tytoniu (0,29 PP) i nieenergetycznych towarów przemysłowych (0,06 PP).
 • Miesiąc-na miesiąc, ceny konsumpcyjne wzrosły o 0,2%, po 0,1% wzrost w sierpniu. Ekonomiści prognozował wzrost o 0,2%.

Według Eurostatu,

 • W sierpniu nadwyżka handlowa w strefie euro zmniejszyła się z 24,8 mld euro do 14,7 mld euro. Ekonomiści prognozował zwężenie do 17,4 mld euro.
 • Eksport towarów do reszty świata spadł o 2,2%, rok do roku, do 177.4 mld euro.
 • Przywóz z reszty świata spadł o 4,1% do 162.6 mld euro.
 • W sierpniu 2018, nadwyżka handlowa z resztą świata wyniosła 11,9 mld euro.
 • Handel wewnątrz strefy euro spadł o 5,6%, rok do roku. Do € 133.7 BN.

Wartości inflacji z Włoch miał wyciszony wpływ na główne kierunki dnia.

Z USA, niespodziewany spadek sprzedaży detalicznej dodał kolejną presję na europejskie Majors późno w sesji. Podstawowa sprzedaż detaliczna spadła o 0,1% we wrześniu, co było gorsze niż przewidywany wzrost o 0,2%.

Rynek Movers

Dla języka DAX: Autos po raz kolejny znalazł silne poparcie, z Volkswagena wiodącą drogą, rając o 2,47%. Daimler był również jednym z najlepszych wykonawców na DAX, rajdy o 1,42%. BMW i Continental nie były daleko w tyle, zarówno rośnie o 0,9%.

Zapasy bankowe również znaleźć dalsze wsparcie. Deutsche Bank wzrósł o 0,7%, podczas gdy Commerzbank zebrali przez 1,48%

Od CAC, był to również uparty dzień dla banków. Credit Agricole doprowadziły drogę, rośnie o 1,97%. BNP Paribas i SOC zobaczyli bardziej skromne zyski odpowiednio 0,45% i 0,89%. Dla Autos, był również pozytywny z Renault Rising przez 1,14%, a Peugeot zyskał 1,15%.

Na wskaźniku VIX

VIX index zobaczył koniec biegu 5 kolejnych dni w czerwonym w środę, rośnie o 1,03%. Częściowo odwrócenie 7,07% spadek od wtorku, VIX zakończył dzień w 13,7.

Rozczarowujące sprzedaży detalicznej dane liczbowe z USA przypięte z powrotem głównych USA w dniu, zapewniając wsparcie dla VIX.

Dzień przed Tobą

To spokojny dzień przed kalendarzem gospodarczym strefy euro. Nie ma żadnych statystyk materiałowych, które wynikają z strefy euro, aby zapewnić kierunek.

Brak statystyk opuści główne firmy w rękach aktualizacji Brexit i danych ekonomicznych z USA.

Kluczowe statystyki z USA obejmują dane mieszkaniowe i bardziej wpływowych Philly FED numery produkcyjne do października.

Oczekiwać Brexit gadać do osłoni żadnych statystyk z USA, jednak.

Na rynku kontraktów terminowych, w momencie pisania, DAX30 był w dół o 17 punktów, z Dow w dół o 7 punktów.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w FX Empire

Comments are closed.