Główny » Towary » Złoto zrzuca się na zysk, niepewność handlu straty WPR

Złoto zrzuca się na zysk, niepewność handlu straty WPR

Najnowsza cena

(Reuters)-ceny złota zanurzone w piątek jako inwestorzy zarezerwowane zysk po Unii Europejskiej kute nowy kontrakt Brexit z Wielką Brytanią, choć podłoga była utrzymywana w cenach przez niepewności w negocjacjach handlowych i globalnej gospodarki.

Spot złoto obosieczny w dół przez 0,1% do $1 490,05 uncji na 0722 GMT. Usa. kontrakty terminowe na złoto spadły 0,4% do $1 493.

“Biorąc pod uwagę obecne niepewności wokół USA-Chiny wojny handlowej i innych zagrożeń geopolitycznych, złoto nadal ma potencjał do góry nogami,” powiedział Hareesh V, szef badań nad towarem w Geojit usług finansowych, przypigując niewielki spadek cen do zysku podejmowania.

Unia Europejska poparł nową umowę Brexit z Wielką Brytanią w czwartek, co skłoniło go do udziału w akcji azjatyckiej we wczesnym handlu. Jednak zyski były ograniczone przez rozczarowujące wzrostu gospodarczego danych z Chin.

Podczas gdy rynki dopingowali postępu w Brexit, wątpliwości będą się odnawiać, jeśli brytyjski premier Boris Johnson nie jest w stanie zabezpieczyć brytyjski Parlament poparcie dla porozumienia do podjęcia Wielkiej Brytanii z Europy na 31 października.

“Złoto będzie zakres-granica do i chyba że mamy pewną jasność na Brexit i innych zagrożeń geopolitycznych”, powiedział Brian LAN, z Singapuru dealer GoldSilver Central, dodając, że oczekuje złota do handlu około $1 475 do $1 503 za uncję w krótkim okresie.

Obawy wokół wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi i Chinami nadal utrzymywał, z trzecim kwartale w Chinach wzrost gospodarczy spowolnienie więcej niż oczekiwano do jego najsłabszego tempa w prawie trzech dekad.

Indeks dolara w pobliżu ośmiu tygodni niski również wspierane złoto.

ANZ Bank powiedział, że spodziewa się, że złoto jest wspierane przez podwyższone ryzyko makroekonomiczne i geopolityczne, z cenami dla niedostarczonych metali platynowych grup, które mogą naciskać wyżej.

“Rynek palladu jest nadal strukturalnie napięty, utrzymując ceny odporne, z przejściowej zmienności.”

Wśród innych metali szlachetnych, Pallad wzrosła 0,2% do $1 762,91 uncji, dzień po uderzeniu rekordowo wysoki $1 783,21. Ten autocatalyst metal był w górze 3,7% u ten tydzień i umieszczać pod kątem jego najwyższa oferowana cena skoro ten tydzień od Wrzesień 13.

Platinum spadł 0,2% w $885,40, podczas gdy srebro spadła 0,1% do $17,51.

Comments are closed.